Místní hřbitov a smuteční kaple

Hřbitov a smuteční kaple

Správce hřbitova a kaple:  Gabriela Kotalová, mobil: 605 331 338, 736 474 445

Řád veřejného pohřebiště městského obvodu Polanka nad Odrou a ceník poplatků
Dokumenty ke stažení:

Aplikace hřbitov

Smuteční kaple                

Smuteční kaple po rekonstrukci                

V prosinci  roku 2010 byly zkolaudovány stavební úpravy na stavbě Smuteční kaple na ulici Anny Letenské v Polance nad Odrou. Původní stavbě scházelo zázemí nejen pro samotného správce hřbitova a kaple, ale i zázemí pro nejbližší pozůstalé zemřelého.
Z těchto důvodu byla k původní stavbě provedena přístavba kanceláře správce, sociální zařízení a místnost pro nejbližší pozůstalé. Původní interiér byl zcela odstraněn a po provedených stavebních úpravách (vnitřní omítky, podlahové vytápění, vestavba kůru včetně přístupového schodiště, nové rozvody a ozvučení), byl zařízen zcela moderně.

Černé „kachle“ byly nahrazeny dřevěným obkladem, katafalk dostal nový kabát a to v podobě načervenalého mramorového obkladu. Interiér smuteční síně byl dále doplněn o trvalou květinovou výzdobu a novým řečnickým pultem.
Věříme, že provedené stavební úpravy splnily očekávání všech a občané si tak mohou v této kapli zajistit konání pohřbu na takové úrovni, které bude důstojným posledním rozloučením pozůstalých se zemřelým.

Pro občany uvádíme kontakt na osobu, která případné konání pohřbu může zajistit