Senior linka

Tato ojedinělá bezplatná služba občanům je z velké části zabezpečována strážníky a pracovníky Městské policie Ostrava a díky podpoře města, městských odvodů a Ministerstva vnitra ČR je služba stále dostupnější. Senior linka je určena nejen osaměle žijícím seniorům, ale také osobám se zdravotním handicapem.

Tito lidé se mnohdy stávají oběťmi trestné činnosti a to i ve svých vlastních domovech. K nezákonnému obohacení se totiž pachatelé nezdráhají využít lsti nebo dokonce násilí. Častá je například snaha vniknout do bytů či domovů seniorů pod záminkou oprav nebo kontrol, ale výjimkou nejsou ani případy, kdy se pachatelé vydávají za falešné příbuzné či přátele. Jedna z takových situací nastala dne 18. července 2018 v Ostravě-Martinově. Hlídka na místě zjistila, že podezřelou osobou je muž bez domova, který zde hledal místo k přenocování.

Bezprostřední ohrožení života či zdraví pak signalizuje dispečerům městské policie zmáčknutí tlačítka s názvem Zdravotní komplikace, což v roce 2018 pomohlo přibližně 60 seniorům a hendikepovaným, kterým strážníci přivolali zdravotníky.

Aktuálně je na začátku roku 2019 zapojeno více než 450 ostravských domácností. Služba je velice žádaná, proto v současné době jsou téměř všechna dostupná zařízení nainstalována, zbývajících pár desítek bude zprovozněno v nejbližších týdnech.
Ve spolupráci s jednotlivými městskými obvody však intenzivně pracujeme na navýšení celkového počtu těchto zařízení. Prosíme proto o trpělivost, naší snahou je postupně uspokojit zájem všech žadatelů.

Na tel. čísle 720 735 125 v pracovních dnech od 08:00 do 15:00 hodin získáte bližší informace.