Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Aktuální informace DP Ostrava

Poslední změna: Úterý 23.10.2018 09:49

DP Ostrava nasazuje elektrobusy s ultrarychlým dobíjením

Dopravní podnik Ostrava nasazuje elektrobusy s ultrarychlým dobíjením Jako první v České republice zahajuje Dopravní podnik Ostrava (DPO) provoz dvou elektrobusů s technologií tzv. opportunity charging, tj. ultrarychlého dobíjení. Nové elektrobusy EKOVA Electron budou ode dneška vozit cestující na lince č. 64 ze Svinova do Klimkovic.

Tyrkysová sbírka – Dopravní podnik Ostrava jede na pomoc místním neziskovkám

Denně jsme součástí tisíců životů. Vozíme milióny příběhů a rozhodli jsme se přinášet více radosti do těch méně veselých. Stejně jako naše vozidla proudí celou Ostravou, chceme se i my přiblížit s pomocí co nejvíce lidem. Proto jsme spojili síly s Nadačním fondem Křídlení a společně pořádáme veřejnou sbírku na podporu místních neziskových organizací. Otevíráme tím novou kapitolu v našem vlastním příběhu, ve které hraje hlavní roli odpovědné chování, ochota a vstřícnost.

Dopravní podnik Ostrava se již po desáté připojí k celosvětovému dni boje proti AIDS

V pátek 29. listopadu 2018 se Dopravní podnik Ostrava již desátý rok připojí k projektu České společnosti AIDS pomoc, který má za cíl rozšiřovat mezi občany informace o problematice HIV/AIDS. Speciální AIDS tramvaj vyjede v pátek 29. listopadu ve 14:00 hodin z Výstaviště a pojede jako linka č. 8 na smyčku Vřesinská, odkud se v 14:35 hodin vydá opět jako tramvajová linka č. 8 směrem na Hlavní nádraží. V 15:27 hodin vyjede ze zastávky Hlavní nádraží a dále pojede přes zastávky Mariánské náměstí, Ředitelství Vítkovic, Nádraží Vítkovice a zpět na Hlavní nádraží. Jízda touto tramvají je zdarma. V průběhu jízdy se můžete od odborníků, kteří budou po celou dobu v tramvaji, dozvědět více o této nemoci, prevenci i o místech, kde je možné se nechat otestovat.

Posilujeme dopravu z utkání FC Baník Ostrava x SK Sigma Olomouc

V pátek 14. prosince 2018, po skončení prvoligového fotbalového utkání mezi FC Baník Ostrava a SK Sigma Olomouc, konaném na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích, posílí Dopravní podnik Ostrava tramvajovou dopravu vloženými spoji ze zastávky Městský stadion ve směrech na konečné zastávky Dubina, Výškovice, Hlavní nádraží a Poruba vozovna.

Kontakt

Kontaktní centrum staturátního města Ostravy

844 121 314


Spojovatelka úřadu

599 425 101


Úřad městského obvodu Polanka nad Odrou
1. května 330/160
725 25 Ostrava


Úřední hodiny »