Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Smuteční kaple

Poslední změna: Čtvrtek 04.05.2017 08:53
Smuteční kaple po rekonstrukci

V prosinci minulého roku 2010 byly zkolaudovány stavební úpravy na stavbě Smuteční kaple na ulici Anny Letenské v Polance nad Odrou. Původní stavbě scházelo zázemí nejen pro samotného správce hřbitova a kaple, ale i zázemí pro nejbližší pozůstalé zemřelého.

Z těchto důvodu byla k původní stavbě provedena přístavba kanceláře správce, sociální zařízení a místnost pro nejbližší pozůstalé. Původní interiér byl zcela odstraněn a po provedených stavebních úpravách (vnitřní omítky, podlahové vytápění, vestavba kůru včetně přístupového schodiště, nové rozvody a ozvučení), byl zařízen zcela moderně.

Černé „kachle“ byly nahrazeny dřevěným obkladem, katafalk dostal nový kabát a to v podobě načervenalého mramorového obkladu. Interiér smuteční síně byl dále doplněn o trvalou květinovou výzdobu a novým řečnickým pultem.

Věříme, že provedené stavební úpravy splnily očekávání všech a občané si tak mohou v této kapli zajistit konání pohřbu na takové úrovni, které bude důstojným posledním rozloučením pozůstalých se zemřelým.

Pro občany uvádíme kontakt na osobu, která případné konání pohřbu může zajistit

Správce hřbitova a kaple:
Gabriela Kotalová

M     605 331 338

 

Kaple

Kontakt

Kontaktní centrum staturátního města Ostravy

844 121 314


Spojovatelka úřadu

599 425 101


Úřad městského obvodu Polanka nad Odrou
1. května 330/160
725 25 Ostrava


Úřední hodiny »