Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Srpnové termíny značení syntetickou DNA

Poslední změna: Pondělí 22.07.2019 12:55

 

Značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek syntetickou DNA bude probíhat také v srpnu. Konkrétně se bude jednat o Hlavní třídu v Porubě, Loděnici ve Slezské Ostravě a majiteli.

 

Termíny jsou následující:

5. srpna 2019 (pondělí) v čase 9-12 hod. a 14-17 hod. - cyklostezka v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě (u kruhového objezdu)

30. srpna 2019 (pátek) v čase 9-12 hodin - Slezská Ostrava - Loděnice na soutoku Ostravice a Lučiny (nedaleko Hradní lávky)

30. srpna 2019 (pátek) v čase 14-17 hodin - cyklostezka v Komenského sadech, za Magistrátem města Ostravy (u restaurace Pyková dáma)

Značení je financováno z dotačního programu Ministerstva vnitra ČR. Finanční podporu poskytlo také statutární město Ostrava. Díky tomu je pro občany prováděno bezplatně.

K registraci je potřeba mít u sebe jízdní kolo, kompenzační pomůcku, občanský průkaz, vhodný je i doklad o nabytí kola (faktura, účtenka, kupní smlouva apod.). V případě, že takový doklad zájemce nemá k dispozici, sepíše na místě registrace čestné prohlášení o nabytí kola.

Syntetickou DNA NELZE ZNAČIT ZA DEŠTIVÉHO POČASÍ A PŘI TEPLOTÁCH POD 10°C. Nelze rovněž označit mokré jízdní kolo a při jízdě mokrým terénem může dojít ke znehodnocení čerstvě provedeného označení. Zaevidované jízdní kolo, kompenzační pomůcka bude v databázi Městské policie Ostrava.

Tato moderní metoda spočívá v nanesení netoxické látky obsahující mikrotečky se specifickým kódem. Výjimečná je také tím, že na označeném předmětu není nátěr pouhým okem viditelný a odhalit jej lze až pod ultrafialovým světlem. Všechny sady, kterými je značení prováděno, jsou zapsány v databázi Městské policie Ostrava a také v mezinárodní databázi výrobků REFIZ (registr forenzního identifikačního značení), což v případě krádeže kola či pomůcky usnadňuje identifikaci a vrácení právoplatnému majiteli.

Kontakt

Kontaktní centrum staturátního města Ostravy

844 121 314


Spojovatelka úřadu

599 425 101


Úřad městského obvodu Polanka nad Odrou
1. května 330/160
725 25 Ostrava


Úřední hodiny »