Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

OZO Ostrava zve na tradiční den otevřených dveří

Poslední změna: Středa 18.07.2018 13:46

Zajezdit si ve šlapacím autíčku z popelnice, prozkoumat popelářský vůz a případně si odnést domů jeho malý model, zahrát si nejrůznější hry zaměřené na využívání odpadů, vidět, jak se zpracovává odpad, zasadit kytičku do zeminového substrátu vytvořeného z bioodpadu… To je jen malý výčet aktivit připravených pro dětské návštěvníky dne otevřených dveří městské odpadové společnosti OZO Ostrava, který se uskuteční v sobotu 22. září. Dveře areálu v Kunčicích budou ten den od 9 do 16 hodin otevřeny všem, kteří se chtějí detailně seznámit se zpracováváním odpadu a se vším, co s tím souvisí. Chybět tedy nebudou ani prohlídky třídicích a zpracovatelských linek s odborným výkladem.

„Typickými návštěvníky našeho dne otevřených dveří, jenž pořádáme co dva roky, bývají sice rodiny s dětmi, ale akce je koncipována pro všechny generace,“ zve Vladimíra Karasová ze společnosti OZO Ostrava a zdůrazňuje, že letos firma představí i novou linku na výrobu paliva. „Chceme se tentokrát prezentovat především jako výrobce paliv. Toto zaměření není u odpadových firem příliš obvyklé, takže příchozí mají jistotu, že se seznámí s něčím, co je výjimečné nejen v rámci kraje, ale i republiky. Ukážeme jim však nejen to, že je třeba odpady třídit, aby mohly být co nejlépe využity, ale že úplně nejlepší je odpad nevytvářet. Proto bude součástí celodenního programu také upcyklační jarmark zaměřený na to, jak využívat staré věci a přetvářet je na něco úplně nového. Kromě možnosti zakoupit si takové výrobky přímo od jejich tvůrců tu budou různé tvůrčí dílny, kde bude možné například se naučit, jak vyrobit tašku ze starého trička nebo ze starých sklenic vázu.“

Navíc bude před dnem otevřených dveří všem ostravským domácnostem doručena brožura, která filozofii nevytváření odpadu a jeho opakovaného využívání blíže představí a jejíž součástí bude i dotazník s několika otázkami zaměřenými na nakládání s odpady ve městě. Ti, kteří vyplněný dotazník během dne otevřených dveří odevzdají, dostanou praktický dárek v podobě nápadité nákupní tašky. Tu pak mohou mít neustále po ruce, aby si z obchodů nemuseli odnášet nákup v jednorázových taškách, které jako odpad zatěžují životní prostředí. 

Bližší informace o programu dne otevřených dveří budou zveřejněny v průběhu září na webových stránkách www.ozoostrava.cz.

Kontakt

Kontaktní centrum staturátního města Ostravy

844 121 314


Spojovatelka úřadu

599 425 101


Úřad městského obvodu Polanka nad Odrou
1. května 1
725 25 Ostrava


Úřední hodiny »