Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Klece autismus nevyřeší

Poslední změna: Čtvrtek 12.09.2019 08:19

Organizace Mikasa již 10. rokem pomáhá lidem s autismem a těžkým mentálním postižením najít cestu ke štěstí. Své služby odborně poskytuje prostřednictvím průvodcovství rodin s autistickými dětmi, sociální rehabilitace, denního stacionáře, aktivizačních a motivačních programů pro autisty, vzdělávání a osvěty a v neposlední řadě prostřednictvím terapeutických rodičovských skupin.

 

10. výročí

Během 10 let ušla Mikasa obrovský kus cesty, na které se stala opravdovým odborníkem. Své 10. narozeniny oslaví benefičním divadelním představením a konferencí, obojí pod titulkem „Klece autismus nevyřeší“.    Buďte součástí této úžasné události.

Unikátní divadelní představení

Již 18. října můžete shlédnout divadlo, kdy unikátní 2 představení odehrají autističtí herci divadelního spolku Dr.amAS (založen při Národním ústavu pro autismus). Těšit se můžeme na představení Sněhen (autorská inscenace vznikla na námět Petra, herce s poruchou autistického spektra, jehož neobvyklou zálibou je kalendář, data narození a svátky. Sněhen je třináctým měsícem v kalendáři. Je to měsíc mezi lednem a únorem, který je plný podivných mezinárodních dnů, které se přímo vážou na Petrův život a většinou odrážejí nesplněná přání a zákazy a svátek v něm mají ti, kteří v běžném kalendáři nejsou.) a dále na představení Teď mluvím já (sedm herců vypráví sedm historek, kdy každá je jiná, stejně jako rozpětí poruchy autistického spektra, se kterou žijí). Zažijte nevídané představení a přispějte zároveň na fungování organizace Mikasa.

Vstupenky je možné zakoupit na portále www.darujme.cz/projekt/1202129. Základní cena vstupenky je 300 Kč, ovšem je jen na vás, zda si zvolíte vyšší částku. Výtěžek z prodeje bude určen na aktivity neziskové organizace.

 

Konference nejen pro odborníky

8. 11. pak Mikasa přivítá odborníky i širokou veřejnost v aule a učebnách Lékařské fakulty Ostravské univerzity na konferenci s názvem „Klece autismus nevyřeší“, která se koná za podpory Magistrátu města Ostravy, Moravskoslezského kraje a nadačního fondu Residomo. V rámci několika bloků budou řešeny metody a techniky v práci s lidmi s autismem a mentálním postižením, kulturní porozumění autismu, sexualita a vztahové vzdělávání, klíčování problémového chování prostřednictvím prvků KBT a na závěr také metody a techniky práce s rodinou s dítětem s autismem.

Ať už jste rodičem autistického dítěte, máte ve svém okolí osobu trpící tímto „postižením“ nebo vás tato oblast zajímá, na konferenci můžete využít přítomnost několika odborníků, kteří vám zodpoví vaše dotazy.

Přijměte pozvání organizace Mikasa na tyto dvě výjimečné události. Veškeré bližší informace můžete sledovat na Facebooku nebo webu www.mikasazs.cz/vyroci.

divadlo:

konference:

Kontakt

Kontaktní centrum staturátního města Ostravy

844 121 314


Spojovatelka úřadu

599 425 101


Úřad městského obvodu Polanka nad Odrou
1. května 330/160
725 25 Ostrava


Úřední hodiny »